Ramazan Bayramının Ardından

Elimden geldiğince dolu dolu yaşamaya çalıştığım bir Ramazan ayı oldu. Ardından yoğun bir bayram haftası geçirdim. Her ne kadar yoğun da olsam, bir yolunu bulup koşu antrenmanlarıma da devam ettim. Hal böyle olunca, hafta sonu yorgun ve bitkin bir hale geldim.

Geri dönüp baktığımda vaktimi boşa geçirmemiş olduğumu görüyor ve bu durumdan hoşnut oluyorum. Malum zaman geçiyor ve bazen bunun farkına vardığımızda geç kalmış oluyoruz.

Bu haftanın genel bir değerlendirmesini yapacak olursam; bayram ve bayram telaşıyla geçtiğini söyleyebilirim. Bunun anlamı bol bol akraba ve dost ziyaretlerinde bulunmuş olduğumdur. Doğru düzgün evde oturmadım. Geceleri eve geç saatlerde gelip, geldiğimde de hemen yatıp uyudum. Bu arada yazabilecek vakit bulamadığım gibi okumaya da çok az bir vakit ayırabildim.

Yılbaşından beri önceliği kitap okumaya verdiğimden; şayet bir şeyler okumazsam haberlere bile bakmayı kendime yasaklıyorum. Yani az okumuşsam kendime ayırabildiğim gerçekten çok az vaktim olmuş demektir. Hatta bu yazıyı bile yazıp yazmama arasında gidip geldim çünkü bu vakti okumaya ayırabilirdim. Ama bir şeyler yazmak da istiyorum zira yazmak okumayı, okumak yazmayı destekliyor sanki.

Bu bloğu yazmaya ilk başladığımda; canımın istediği zaman yazacağımı ve belli bir rutinde gitmeyeceğimi söylemiştim. Sanırım zaman içinde bir alışkanlık edinmeyi umuyordum. Şimdilerde ise bu rastgeleliği sürdürmenin beni daha üretken kılacağını düşünmekteyim. Yeterli birikimim oldukça yazmak beni daha sıkı okumaya teşvik edecektir. Sanırım bu durum beni daha da mutlu eder.

Zamanla taşlar yerine oturur. Acele etmenin herhangi bir konuda fayda sağladığını görmedim. Daha fazla okumak isterdim ama keyif alamadıktan sonra kitapları harcamış olurdum. Bu hafta okuyamadım ama önümüzdeki hafta daha fazla okuma şansım olacak gibi. Haftaya NG Sapanca Ultra Orman Koşusu var. Bu sebeple bugünden itibaren antrenmanlarımı iyice azaltıp güç toplamaya çalışacağım. Dinlenirken bir yandan da bol bol kitap okumayı umuyorum. Bakalım bu hafta nasıl geçecek.

Kaynaklar: Image by Sabine van Erp from Pixabay

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s