Hafta Sonu Alanya Atatürk Yarı Maratonu’ndayım

Geçen hafta Antalya’da yarı maraton koşmuştum. Antrenman olsun diye koştuğum için birkaç gün dinlendikten sonra antrenmanlarıma devam edebildim. Lakin hemen ardından bir yarış daha koşmayı planlamıyordum. Zira Nisan ayının ilk haftası İstanbul Yarı Maratonu’nda koşacağım. Ama arkadaşlardan biri arayıp, Alanya Atatürk Yarı Maratonu için birkaç kişilik kontenjanları olduğunu söyleyince bu fırsatı değerlendirmek istedim. Hemen kaydımı yaptırdım ve kafileye katıldım.

Bu yarış Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi tarafından organize edilmekte. 21 Mart 2021 Pazar günü koşulacak ve bu yıl 21. edisyonu düzenleniyor. Ülkemizde, bu kadar eski olan çok fazla organizasyon yok. Anlaşılacağı üzere çok kıymetli bir organizasyon. Bu sebeple, bu yıl katılabilecek olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Plana göre Cuma gecesi Sakarya’dan otobüsle yola çıkıp Cumartesi sabahı Alanya’da olacağız. Cumartesi biraz gezip biraz dinlendikten sonra geceyi organizasyonun uygun gördüğü bir yerde geçireceğiz. Pazar sabahı saat 10:00’da Alanya sahil yolunda, git gel iki tur koşulacak. Ben, bu yarışı da antrenman mahiyetinde koşmayı planlıyorum. Zira en iyi süremi kovalamak için hala hazır değilim ama bu sefer Antalya‘dan birkaç dakika daha iyi koşabileceğime inanıyorum. Antalya’da mide problemi yaşamıştım ve bu bana birkaç dakika kaybettirmişti. Aynı problemi tekrar yaşayacağımı düşünmüyorum.

Pazar günü benimle beraber koşmak isteyen çıkabilir zira kafilede bir hayli tanıdık olacak. Şayet bana eşlik eden olmazsa Antalya’da yaptığım gibi saatin ekranını kapatıp, hızıma ve mesafeye bakmadan hissiyatıma göre koşacağım. Bu sefer yine bir problem olmazsa, ara ara nabzımı kontrol ederek belki bir nebze daha hızlı koşabilirim.

Aslında bu hafta sonu 10.000 metre süre denemesi yapmayı planlıyordum. Neye niyet neye kısmet. Yarı maraton koşmak kötü de olmaz tabii. Sadece biraz fazla yorulmuş olacağım. Bunu telafi etmek için birkaç gün fazladan dinlenmek gerekecek ve sonrasında hafif tempo koşmam dahi gerekebilir. Bunu çok önemsemiyorum açıkçası. Geçen yıl doğru düzgün yarış koşamadığım için yarışa özlem duyuyorum. Ayrıca İstanbul’da da koştuktan sonra Ramazan Ayı başlayacak ve bir daha Sapanca Ultra Maratonu‘na kadar başka bir yarış koşamayacağım.

Bu arada Sapanca’dan bahsetmişken, şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Büyük ihtimalle Sapanca Ultra NG Orman Koşusu 40K bu yılki ilk hedef yarışım olacak. Planımı bu doğrultuda şekillendirmeye başladım. İstanbul Yarı Maratonu’ndan sonra hedef yarışımın kesinleşeceğini düşünüyorum. Sonrasında bu konudan uzun uzun bahsedeceğim…

Hafta Sonu Alanya Atatürk Yarı Maratonu’ndayım” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s