Gün Bir Tamam Ama Antrenman Yatar

Bugün, neredeyse bitti sayılır. Dün gece uyumadım. Gece olup yatağa girmedi mi insan, psikolojik olarak günü tamamlayamıyor. Öğlen saatine kadar kendimi iyi hissediyordum, uykusuzluk problem yaratmamıştı ama öğlen yemeğinden sonra bir saatliğine de olsa kaçıp biraz dinlenmek zorunda kaldım. Eskisi gibi günü hiç uyumadan geçirmek artık mümkün olmuyor.

Şu an itibariyle işim bitmiş ve dinlenmeye çekilmiş durumdayım. Çok oyalanmadan bir şeyler yazıp uyumak istiyorum. Yarın sabah kısa bir koşu planlamıştım ama şu vaziyetteyken dinlenmek daha doğru olacak. Bu arada dün akşamki koşu beni çok zorladı. Kıyafetlerimi topladığım için üzerimde yağmurlukla koşmuştum, hava da yağışlıydı zaten. Ama artık havalar ısındı ve yağmurluk sauna etkisi yaratıyor. Ateşim çıkmış gibi başım resmen çatladı, bunun üstüne geceyi de uyumadan geçirince artık vücudumu dinlemenin vakti gelmiş oldu.

Yolculuğum iyi geçti, herhangi bir problem yaşamadım. Sadece hafta sonu yarışta tüketeceğim enerji jellerinin uçağa binişte problem olup olmayacağı düşüncesi kafamı bir hayli meşgul ediyordu. Bu sefer kabin boy valizle seyahat edecektim. Neyse ki ilk uçuşu atlattım. Cumaya kadar Kıbrıs’tayım. Cuma günü arka arkaya iki uçuşum daha var, umarım orada da sıkıntı olmaz. Gerçi kabin bagajıyla ilgili kurallara baktığımda doğrudan “jel” diye tabir edilmiş bir bölümle karşılaşmıştım; her biri 100 mililitreyi geçmemek kaydıyla kabin bagajında jel bulundurulabiliyormuş. Kullandığımız jelleri 32 gramlık küçük paketlerde olduğundan problem yaratmayacaklarını umuyordum. Çok sıkıntı çıkarsa jelleri atıp yola devam etmekten başka bir seçenek kalmayacak tabi ki.

Bulunduğum yerde hava çok güzel; güneşli ve ılık. Ama ne yazık ki kapalı mekanda toplantıdayız, pek sefasını süremiyorum. Hatta yarın tüm gün aynı tempo devam edecek. Yarışa birkaç gün kala böyle seyahatler insanı ürkütüyor, aylarca süren bir antrenman programının sonuna gelmişim ama şu an her şey sallantıda. Bu durumdan şikayet edip mızmızlanmaya devam etmeyeceğim ama endişelenmeye başladığımı söylemek istiyorum. Umarım bu gece iyi bir uyku çeker ve açığı kapatırım.

Kaynaklar: Photo from Pixabay

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s