Yarından İtibaren Yollardayım

Bu hafta sonu Paris’te düzenlenecek olan maratona katılacağım. Bu yarışa katılmayı uzun zamandır planlıyordum. Antalya maratonu dahi bu yarışın hazırlığı niyetiyleydi ama hesaplar her zaman çarşıya uymayabiliyor. Şu anki kondisyonuma bakacak olursam, maraton süremi bir kademe daha iyileştirmem mümkün gibi görünüyor ama yeterince toparlanabildim mi bunu bilemiyorum. Hafta sonu bunu hep beraber göreceğiz.

Ama öncesinde üç günlük bir iş seyahatim olacak. Yarın sabah Kıbrıs’a gidiyorum. Bunu önceden planlamamıştım, beklenmeyen bir seyahat. Yorulmamaya ve antrenmanlarımı aksatmamaya çalışacağım. Cuma günü İstanbul’a dönüp Paris uçağına bineceğim. Göründüğü kadarıyla dinlenerek geçirmem gereken bu haftayı koşuşturmayla geçireceğim.

Bu hafta doğru düzgün uyku da uyuyamayabilirim. Mesela bu akşam koşuya çıkmayı ve geldikten sonra hazırlanmayı düşünüyorum. Sabah beş gibi yola çıkmam gerektiğini de düşünecek olursak, en iyisi bu geceyi uyumadan geçirsem daha iyi olacak.

Daha önce de “Yarışa İki Hafta Kala Koşularım Azalır” başlıklı yazımda bahsettiğim gibi son haftayı sakin sakin geçirebilmiş değilim. Normalde en azından uykumu almış bir şekilde yarış gününe ulaşırdım ama bu sefer onu da başaramayabilirim. Her şey planladığım gibi olursa cumartesi akşamı erkenden yatabileceğim. Şayet yarış gecesi uyuyabilirsem herhangi bir problem kalmaz ama uyuyamazsam en iyi süremi elde etmem pek mümkün olmayacak. Ve aylardır yaptığım çalışmaların meyvesini yemek bir başka bahara kalacak.

Birkaç gün işime yoğunlaşmış olacağım ve tüm gün boyunca meşgul olabilirim. Bu sebeple ne zaman yazabileceğimi bilemiyorum. Aslında müsait olursam her gün düzenli olarak yazmak istiyorum. Bir çeşit gezi günlüğü; hani nereler gezilir tadında değil de ziyaret ettiğim yerlerde neler hissettiğimi yazmaya çalışacağım. Zaten görülmesi gereken yerleri yazmış birçok internet sayfası bulmak mümkün, bir tane de ben yazmayı düşünmüyorum.

Malum olduğu üzere bu benim ilk seyahatname yazma girişimim olacak. Muhtemelen otelde dinlenirken telefon klavyesinden yazıyor olacağım. Bu bağlamda yorgunluk ve küçük bir ekran dezavantajıyla beraber, vaktin kıymetli olmasını göz önünde bulundurmanızı istiyorum. Yazılarımda imla ve yazım hataları olabilir, döndükten sonra tek tek bu yazıları gözden geçireceğime emin olabilirsiniz ama o zamana kadar affınıza sığınıyor ve anlayış bekliyorum.

Önümüzdeki on gün benim için de bilinmezliğini koruyor. Maceradan maceraya koşacak değilim elbet ama sıradan birinin, hayatının pek olağan olmayan on günlük döneminde neler yaşadığı ilginizi çekerse, lütfen yazılarımı okumaya devam edin.

Kaynaklar: Photo by Porapak Apichodilok from Pexels

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s