Pazar Günü Ve Yarış

Malum bugün yarış günüydü. Daha sonra detaylı bir yarış raporu yazacağım ama şimdilik genel anlamda bugün neler olduğunu anlatmak istiyorum. Gerçi bugünün büyük bölümü yarışla geçti ama yine de tek mevzu o değildi.

Sabah ciddi erken bir saatte kalkıp yarış alanına gittim. Genel olarak yarış iyi geçti. Daha önceki derecemi üç dakika iyileştirdim. Tabii ki yeterli gelmiyor insana ama hiç yoktan iyidir.

Hava çok soğuktu. Herkes tir tir titriyordu, ben de dahil. Yarış biter bitmez olabilecek en hızlı şekilde otele döndüm. O kadar üşümüştüm ki sıcak duşun altında çözüldüm. Bir saat kadar yatıp dinlendim ve yemeğe çıktım.

Yemekten sonra Orsay Müzesini ziyaret ettim. Kapanma saati altı’ymış bu bağlamda iki saat yeterli gelmedi biraz geziyi hızlandırdım. Bu yüzden bir çok esere hakkını verecek süreyi ayıramadım. Sanırım bu kadar kıymetli eserler arasında değil saatler günler yetmez.

Müzeden sesli anlatıcı cihaz kiralamıştım. Numaralarını yazdığınız eserler hakkında bilgi veriyordu ama hiç işlevsel değil bir daha ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum. Çok yavaş ve verdiği bilgiler ilgimi çekmedi. Müzenin kapatma saati gelince ben de herkesle beraber çıktım.

Oradan asma kilitli köprüyü geçerek Tuileries Bahçesine girdim.

Bahçenin zemini kum ve toz karışımıydı, zaman zaman esen rüzgar tozu kaldırıyor ve oralarda oturmayı sıkıntılı bir hale getiriyordu. Bu sebeple çok fazla kalmadan devam ettim. Concorde meydanını seyrettim bir süre, ortasında Mısır Dikili Taşı olan meydan, çok canlı bir nokta.

Vandome Meydanından geçtim. Lüks markaların mağazaları ve bir de devasa bir anıt vardı.

Oradan Opera binasına gittim. Binaya giriş kapalı olduğundan sadece etrafında dolanarak gezdim.

Opera binasının şemasını incelerseniz eminim sizde etkileneceksiniz. Muhteşem bir mimari ve harika bir sonuç.

La Fayette isimli lüks alışveriş merkezinde bir tur atıp hemen önündeki metro istasyonundan metroya binip otele döndüm. Çok yorulmuştum ve artık durmam gerekiyordu. Bu postayı da önce biraz dinlendikten sonra yazdım. Hala yorgunum ve umarım sabah toparlamış olurum çünkü yarın Louvre Müzesine gitmeyi planlıyorum.

Bilgilendirme: Yarış raporu yayında.

Pazar Günü Ve Yarış” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s