Yavaş Yavaş Isınıyorum Galiba

Bu bloğu yazmaya başladığım on beş gün oldu. Zaten yazmakta hiçbir zaman ustalaşamamıştım, şimdiyse uzun zaman içinde iyice körelmiş bir özelliğimi canlandırmakla meşgulüm. Aslında yazmak hususunda zorlanmıyorum ama yazmaya vakit ayırmak için zorlandığımı söyleyebilirim. Hayatınıza bir yenilik katmak istediğinizde başka bir şeyden en azından bir parça feragat etmeniz gerekiyor.

Blog yazmaya başladığımda kendimi şanslı olarak gördüğüm nokta, sosyal medya’dan iyice uzaklaştığım bir döneme denk gelmiş olması. Bu sayede kısıtlı olan zamanımda, sosyal medya’dan oluşan boşluğu, okumaya ve yazmaya ayırmaya başladım.

Dün, her mecrada takip ettiğim ve geçmiş yıllarda zamanımdan hatırı sayılır bir vakit harcadığım Casey Neistat, YouTube’a bir video yükledi. Bu arada YouTube’da hala başlıklara bakıyorum ve ilgimi çekerse izliyorum. Casey Neistat hala izlenmeye değecek nadir insanlardan biri. Dünkü videosunda sosyal medyayı kullanmayı bıraktığını ve neden bıraktığını anlatıyordu. Kendini bir bağımlı olarak nitelendiriyordu ve buna devam etmek istemediğini söylüyordu. Sanki verdiğim kararı destekleyen biri daha çıkmış gibi mutlu oldum, hani aynı düşünceleri paylaşıyormuşuz gibi.

Geçen hafta bloğun düzenine bir miktar fazla vakit harcadım. Aklımdan çıkıp gitmesi gerekiyordu. Yola çıktıktan sonra geri dönüp herşeyi baştan ayarlamak büyük sıkıntı doğuracaktı bu yüzden yolun başında biraz fazla vakit harcamayı göze aldım. WordPress’in huyunu suyunu öğrendim sanırım. Şimdi ise blog hakkında düşünmeyi bırakıp yazmaya odaklanabiliyorum. Bir bakıma kendimi yola çıkmış gibi hissediyorum, yani blog yazmaya yavaş yavaş ısınıyorum galiba.

Şimdiden koşu üzerine yazmak istediğim birkaç fikir oluştu ve hatta taslak olarak birşeyler yazdım bile. Aklımda yakın bir zamanda yarışa katılacak arkadaşlarım için bazı tavsiyeler içeren bir yazıyla başlamak var. Bu yazıları biraz daha dikkatli yazmak istiyorum o yüzden biraz zaman alacak ama bahsettiğim yarıştan önce bitirmek için de elimi çabuk tutacağım.

Bu arada koşu antrenmanlarımda yavaş yavaş şiddeti arttırmaya başlıyorum. Geçen haftadan beri sadece hafif koşular yapıyordum. Evvelki gün Tempo Koşusu denemeye niyetlendim ama sol bacağımda bir ağrı başladı ve kısa zamanda yorulduğumu hissettim. Bu gayet normal bir durum, tam olarak toparlanmam için çok daha uzun bir zamana ihtiyacım olacak. Kendimi dinlemeyi ve duracağım yeri iyi biliyorum; bu bilinçte olmak koşu sporunun devamlılığı ve koşucunun sağlığı için önemli bir husus. Bir ara da bu konuyu konuşalım.

Kaynaklar: Casey Neistat’ın Videosu, Image by Free-Photos from Pixabay

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s