Bloğumun Yeni Adresi Yolda

Geçen ay blog yazmaya başladığımda bu işe ne kadar bir zaman ayıracağımı kestiremiyordum. Uzun zamandır yazmıyordum, yazmak zor gelebilirdi ve belki de bir iki yazı sonunda sıkılabilirdim. Ama bir ayın sonunda bu işe devam etmek istediğime karar verdim.

Periyodik olarak yazmayacağım, zaten en başından planım istediğim zaman yazmaktı ama en azından haftada bir kez yazabileceğimi düşünüyorum. Bu sebeple bloğumu bir üst seviyeye taşımaya, ona özel bir adres vermeye karar verdim.

Yıllardan beri sedatkurtulus.com adresi bana ait. Bu adresi geçmişte kişisel bloğum için kullanmıştım. Blog yazmayı bıraktıktan sonra uzun bir zaman web sitesi olarak kaldı. Şu aralar sadece sosyal medya adreslerimi yayınladığım tek bir sayfa halinde duruyor. Adres zaten bana aitken ve boş boş duruyorken, bu adresi bloğum için kullanmak yerinde olacaktır.

Dün itibariyle gerekli başvuruyu yaptım. Adresin şuanki sağlayıcısından WordPress’e aktarılması gerekiyor. Bu aktarım süreci yaklaşık bir hafta sürecek gibi. Önümüzdeki hafta seyahate çıkmadan önce bu işlemlerin tamamlanmış olmasını umuyorum. Yani yakın bir tarihte bloğum sedatkurtulus.com adresinden faaliyet gösteriyor olacak.

Böyle kısa kısa yazmayı seviyorum ve devam etmek istiyorum. Bir yerden sonra kendimi yazmak için vakit ayırmaya zorlamak istiyorum. Bu girişimde bulunmasam yazmaya istediğim önemi göstermeyebilirim. Kendimi tanıyorum; bir işe ciddi anlamda eğilmezsem ciddiye almamaya başlarım. Bu sebeple yaptığım her işte hazırlıklı ve donanımlı olmaya çalışıyorum. Tabi yazmak için gerekli yeterli okuma donanımı hala bende yok, bunu kabul ediyorum ama bu doğrultuda usanmadan çabaladığımı söyleyebilirim. Belki günün birinde yeterince okumuş bir insan olurum. En azından ulaşmak istediğim nokta bu olsun da ulaşamazsamda bu yolda olmakla ömrümü geçireyim.

Bu gönderiye kadar yazdıklarımı tekrar gözden geçirdim ve kendi kendime “Çok da kötü gitmiyorsun.” diyebiliyorum. Biraz motivasyon odaklı biraz aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış misali son bir aydır iyi gittiğimi düşünüyorum. Umarım daha da iyi bir hale gelebilirim. Tabii ki çok çalışmam gerektiğinin farkındayım ama başlamazsam hiçbir zaman istediğim noktaya da gelemeyeceğimi biliyorum.

Takipte kalın.

Kaynaklar: Image by Kevin Phillips from Pixabay

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s